PURECO iroda
1118 Budapest, Rétköz u.5.
BudaWest Irodaház
Tel: +36 1 224-0670
Fax: +36 1 224-0679
info@pureco.hu
az élhető és tiszta természet,
az erőforrásokkal jól gazdálkodó és ezáltal fenntartható környezetben...

Szikkasztás, szikkasztó

X-box
x-box
bloc 200
Nagy tároló kapacitású és merevségű csapadékvíz szikkasztó rendszer ipari felhasználáshoz
Gitterbox 250
Legegyszerűbb, legkönnyebben beépíthető csapadékvíz szikkasztó rendszer családi házaknál történő felhasználásra
Controlbox
Helyszínen készre szerelhető, nagy merevségű esővíz szikkasztó rendszer beépített ellenőrző aknával
Permachannel
Speciális csapadékvíz gyűjtő folyóka rendszer beépített olajfogó fallal
Permafilter
Rendkívüli merevséggel bíró csapadékvíz szikkasztó rendszer integrált olajmegkötő technológiával
Permavoid
Rendkívüli merevséggel bíró csapadékvíz szikkasztó rendszer, mely magas talajvíz esetén alkalmazható
Biocalith
Bio talajszűrő-szubsztrátum vizek és szennyvizek felszín alatti biológiai úton történő előkészítésére és tisztítására
PowerRain
Teljesen automatikus esővíz hasznosító rendszer vízszintjelzővel – halk és megbízható
Protect
Monitoring rendszer szikkasztórendszerek folyamatos, automatikus távfelügyeletéhez napelemes működéssel

Magyarországon az átlag csapadékmennyiség 600 mm körül van, amely jellemzően az útburkolatról egyre szennyezettebben kerül az út menti árokba, illetve az egyesített, vagy elválasztott rendszerű csatornahálózatba. A beépítettség mértékének növekedésével az épületek, az út- és térburkolatok egyre inkább megakadályozzák, hogy a lehullott csapadékvíz, mint megújuló természeti erőforrás helyben a talajba szivárogjon és hasznosuljon.

Kézenfekvő megoldásként a lehulló csapadékot lokálisan kell visszatartani, lehetőség szerint hasznosítani és/vagy késleltetve, csökkentett intenzitással a befogadóba bevezetni. A modern szikkasztórendszerek magas műszaki és gazdasági értéke vitathatatlan.
 
A piacon új lehetőségeket kínálnak a modern és ugyanakkor költséghatékony csapadékvíz-gazdálkodásban Pureco Kft által forgalmazott újgenerációs ENREGIS szikkasztó-rendszerek, melyek az eddigi programok hiányosságait egészítik ki.
A Gitterbox szikkasztó blokkok lehetővé teszik a csapadékvíz speciális és gazdaságos szikkasztását családi házas környezetben. A termék különösen kedvező ár/teljesítmény aránnyal jellemezhető, valamint kitűnő teherbírással, 95%-nál nagyobb tárolókapacitással, összehangolt tartozékprogrammal, felülvizsgálati lehetőségekkel és különböző névleges méretekkel.
A Controlboxot a különösen nagyméretű, ipari felhasználásra fejlesztették ki. Rendelkezik egy 500 mm átmérőjű ellenőrző- és tisztítóakna-rendszerrel, így kamerával a tisztítócsatornán keresztül elérhető. Ez, valamint a közel kocka formájú kialakítás lehetővé teszi a nagy volumenű létesítmények építését, például a közutak és utcafelületek mentén vonalas vízelvezető rendszerként történő alkalmazást. A rendszer stabilitása tovább növelhető áthidaló szerkezetekkel, ami megengedi az extrém felhasználási területeken való beépítést. A nagy méretek és az egyszerű kezelhetőség minimalizálja a beépítési költségeket.
 
Az ENREGIS által gyártott rendszerek elemei könnyedén, egy személy által is beépíthetőek, mivel kis tömeggel rendelkeznek. A jól strukturált tartozékprogramok megfelelnek a mindenkori felhasználási célnak. Ez hozzájárul a költségek további csökkentéséhez, és lehetővé teszi a műszakilag korszerű, élenjáró, de egyúttal gazdaságos szikkasztó és csapadéktározó rendszerek tervezését / építését.
 
Szikkasztó-rendszer típusok: X-box, bloc 200, Gitterbox 250, Permafilter, Permavoid,
További ENREGIS termékek: Permachannel, Biocalith, PowerRain, Protect
 
Mire használjuk:

- Csapadékvíz helybeni elszikkasztására
- Csapadékvíz lefolyásának csillapítására
- Csapadékvíz átmeneti tárolására/záportározók
- Csapadékvíz-gazdálkodás első lépcsőfoka

  
Mire jó a szikkasztás:

- Csapadékvíz körforgásának fenntartására
- Nem kell feleslegesen csapadékvíz-csatorna
- Nincs szükség átemelőkre, energiatakarékos
- Olcsó és egyszerű üzemeltetés 
- Kiegészíthető vízvisszaforgató rendszerekkel
- Szennyvíz-csatorna tehermentesítése
- Könnyebb üzemeltetés a szennyvíztelepen

  
Hol lehet szikkasztani:
- Megfelelő talajminőség kf=10-3 - 10-7 m/s
- 0,2 méter - 10 méter mélységig
- Talajvízszint felett min. 0,5 méterrel
- Csapadékvíz megfelelő előkezelésével
Cimkék:

szikkasztó, szikkasztás, esővíz elvezetés